Blog
Jak naprawić izolację uszkodzoną przez kunę?
Każdy budynek jest narażony na różnego rodzaju zniszczenia następujące w wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych, problemów z osiadaniem podłoża, zmianą poziomu wód gruntowych czy wreszcie działaniem wszelkiego rodzaju szkodników. W przypadku dachów najwięcej problemów sprawiają z reguły silne wiatry. Znacznie mniej spektakularne, lecz niestety równie kosztowne są straty powodowane przez niektóre zwierzęta. Z poważnymi kłopotami i znacznymi wydatkami trzeba się liczyć choćby wówczas, gdy niezbędna okaże się naprawa izolacji po kunie. W podkarpackim działają firmy, które poradzą sobie z tym problemem, wykorzystując technologię, która nie zrujnuje portfela. Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.
Etapy ocieplania poddasza. Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem pracy?
Dach jest częścią budynku, która odpowiada za nawet 30% strat energii, jego właściwe zaizolowanie będzie więc niezmiernie ważne dla utrzymania kosztów ogrzewania na możliwie niskim poziomie. Zarówno w przypadku obiektów nowo wznoszonych, jak i tych, które są poddawane termomodernizacji, szczególnie duże znaczenie ma rodzaj zastosowanego w tym celu materiału oraz wykorzystana technologia. Rozwiązaniami, które sprawdzają się najlepiej w obu tych sytuacjach, są wykonanie izolacji natryskowej i użycie celulozy, ponieważ gwarantują wysoką skuteczność oraz możliwość szybkiego ukończenia prac przy ociepleniu poddasza. W podkarpackim firmą specjalizującą się w ich stosowaniu jest Buszta Izolacje Celulozą. Przekonajmy się, jak wyglądają prace i sprawdźmy, co wyróżnia obie te metody.
Wełna, pianka PUR czy styropian? Porównanie materiałów izolacyjnych
Ogromne wzrosty cen nośników energii sprawiają, że koszty utrzymania budynków znacznie się zwiększają. Ich właściciele szukają więc sposobów na redukcję ponoszonych wydatków, stawiając na montaż efektywnych urządzeń grzewczych, a także na wymianę okien oraz instalowanie nowoczesnych termicznych izolacji budynków. W podkarpackim usługami tego rodzaju zajmuje się firma Buszta, która specjalizuje się w stosowaniu w tym celu celulozy. Przekonajmy się, czym charakteryzują się tradycyjne materiały izolacyjne – styropian, wełna mineralna i pianka PUR.
Zastosowanie pianki poliuretanowej w izolacji - czy takie rozwiązanie się sprawdza?
Wysokie i wciąż rosnące ceny pozyskiwania energii zachęcają wszystkich użytkowników budynków do zadbania o ich właściwą termoizolację. Zastosowanie odpowiednio dobranego materiału docieplającego daje możliwość zminimalizowania strat związanych z przenikaniem ciepła przez przegrody zewnętrzne – ściany, podłogi, stropy czy dachy. Istnieje wiele rozwiązań gwarantujących uzyskanie dobrych parametrów izolacyjnych, wśród najpopularniejszych, a zarazem najbardziej efektywnych znajdują się m.in. izolacje natryskowe. W podkarpackim ich wykonanie można zlecić firmie FUH Paweł Buszta, która specjalizuje się także w wykorzystywaniu wełny celulozowej. Przekonajmy się, jak wygląda układanie izolacji natryskowej z pianki poliuretanowej i sprawdźmy, jakie są jej mocne strony.
Na czym polega termomodernizacja budynków?
Nie ulega wątpliwości, że świadomość ekologiczna Polaków uległa diametralnym zmianom. Dziś niemal każdy zdaje sobie sprawę, jak ważna jest aktywna troska o środowisko oraz stałe wdrażanie zmian, które korzystnie na nie wpłyną. Chodzi tu zarówno o drobne czynności dnia codziennego, jak i przedsięwzięcia na nieco większą skalę. Do drugiej grupy można zaliczyć między innymi termomodernizację budynków, na którą z roku na rok decyduje się coraz więcej osób. Czy wiesz, na czym polega ten proces?
Jak wygląda ocieplenie dachu celulozą? Przebieg prac krok po kroku
Ocieplanie dachu jest zupełnie niezbędnym etapem budowy każdej nieruchomości. Należy mieć na uwadze, że to właśnie zadaszenie odpowiada za znakomitą część utraty ciepła. Odpowiednia izolacja pozwala więc zmniejszyć koszty ogrzewania i tym samym przekłada się na zwiększenie komfortu domowników. Kluczem do sukcesu okaże się jednak poprawne wykonanie ocieplenia. Czy wiesz, jak to zrobić?
Właściwości i zastosowanie wełny celulozowej
Mimo że wełna celulozowa znana jest od wielu dekad, to do dziś uznawana jest za jeden z najatrakcyjniejszych materiałów. Sprawdź, jakie są jej najważniejsze właściwości oraz gdzie jest najczęściej wykorzystywana.
Jakie znaczenie dla komfortu domowników ma ocieplenie dachu?
Budowa domu to długi i pracochłonny proces, który wymaga podjęcia mnóstwa ważnych decyzji. Nie ulega wątpliwości, że jednym z jego najważniejszych etapów jest odpowiednie zaprojektowanie dachu. Chodzi tu nie tylko o walory estetyczne, ale przede wszystkim późniejszy komfort i bezpieczeństwo domowników. Niezwykle istotne jest jego właściwe ocieplenie, które warto dobrze zaplanować.